Rollup cena 22 października 2017 – Wydrukowano w: roll up – Zobacz także: , , , , ,

Ceny rollup na rynku są zbliżone. Rożnica w cenie wynika przed wszystkim z techniki druku i rodzaju płótna na jakim się drukuje. Większość firm drukuje technika solventową – najtańsza.

Druk solwentowy jest jedną z najpopularniejszych metod, stosowanych głównie do wydruków wielkoformatowych – wszelkiego typu banery. Druk solventowy to najtańsza technika druku bezstykowego, opartego na tuszach rozpuszczalnikowych. Użycie rozpuszczalników powoduje podczas procesu drukowania wydziela się nieprzyjemnego, szkodliwego dla zdrowia zapachu. Czas odparowywania rozpuszczalników jest długi. Brzydki, nieprzyjemny a nwet duszacy zapach utrzymuje się bardzo długo dlatego nie poleca się ekspozycji tych materiałów np w sklepach spożywczych szpitalach, żłobkach itp.

Podsumowując – druk solventowy –  najtańsza technika druku i trudno wypisać inne zalety

Technika druku Lateksowego oparta jest tuszach lateksowych – wodnych. Jest to nowy rodzaj druku uważany powszechnie za druk ekologiczny. Podczas druku nie ulatniaj się żadne związki chemiczne. Produkty drukowane przy użyciu tej techniki są dopuszczone do kontaktów z żywnością, dziećmi itp.  Kolejną znaczącą przewaga wydruku lateksowego nad solventowym jest jakość wydruku oraz jego trwałość w ekspozycjach zewnętrznych czy wewnętrznych.

Podsumowując – druk lateksowy jest trochę droższy od solventowego ale też dużo lepszy poprzez

  • znacznie dłuższa żywotność drukowanych materiałów,
  • lepsza ostrość i szczegółowość druku
  • bezwonność, ekologiczność
  • odporny na ścieranie i warunki atmosferyczne, trwały
  • druk lateksowy łączy zalety wielu metod drukarskich, skutecznie eliminując wszelkie wady wydruku.

Który rodzaj druku wybrać lateks czy solvent?

Zaleta druku solventowego jest jego cena ale  powinien zostać wybrany do zastosowań przy krótkich ekspozycji najlepiej na zewnątrz.
Druk lateksowy wyróżnia się dużą liczbą zalet – lepsze nasycenie kolorów, dokładność, lepsza jakość, trwałość, bezwonność- ekologiczność. Druk latekoswy jest drożysz lecz przy powierzchni wydruku płótna rollup np 100×200 jest  to dosłownie parę złotych które warto wydać ze względu na jakość.

 

Czas by zapomnieć o technologii bazującej na tuszach solwentowych i zrobić krok w przyszłość. HP Latex to technologia w której bazą tuszy jest tak bliska człowiekowi woda.